Bursa Baraj Doluluk Oranları

By | 3 Şubat 2021

Bursa Baraj Doluluk Oranları. 2-3 yıldır hurda geri dönüşüm işleri ile ilgilenmekteyim. Hurda geri dönüşüm ilgim nedeni çevre kirliğinin önlenmesi ve aynı zamanda tasarruf. Ağaç dikimi tarım ve sulama işleri de yapıyorum köyde. 2020 yılının kurak geçmesi ve dünyanın ısınması nedeniyle barajlardaki su seviyeleri en alt seviyeyi gördü. Bu nedenle baraj ve su odaklı bir site açarak duygularımı, bilgilerimi ve araştırdıklarımı siz değerli ziyaretçilere aktarmak istedim. Aynı zamanda sitede yazar olarak çalışmaya başlayan arkadaşlarda oldu.

Su tasarrufu konusunda bir çok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Aynı zamanda makale, haber, video, resim, slayt ve ödevleriniz için bir çok bilgi mevcuttur.

Siteyi yapmaya başladığımda şunu gördüm, Türkiye deki bütün barajların su oranları güncel ve devamlı canlı yayınlayan site bulamadım. İnternette bir çok siteyi, sosyal medayayı ve iski aski izsu gibi sitelerde dahi yeterli bilgi bulamadım.

Bursa Baraj Doluluk Oranları

Bursa Baraj Doluluk Oranları

Fakat bu arayışı yaparken bir çok farklı bilgi kaynağından topladığım dataları sizlerle paylaştım. Bazı bilgileri belediyelerin web sitelerinden, bazılarını e devlet baraj doluluk oranları bölümünden, bazılarını facebook ve twitter dsi bölge müdürleri hesaplarından, bazılarını da yerel gazetelerin günlük haberlerinden.

Kısacası bulunduğunu il veya ilçede su kaynaklarının durumunu öğrenmeniz çokta kolay olmuyor. Bu nedenle buradan DSİ, DSİ bölge müdürlükleri, belediye başkanlarına ve belediye su işleri bölümlerine seslenmek istiyorum. Vatandaşlar bütün Türkiye deki Hes baraj gölet gibi su kaynaklarının güncel durumlarını öğrenmek istiyor. Ama sizlerin bizlere verdiği kaynaklarda bu bilgilere ulaşmak mümkün değil.

Bursa Baraj Doluluk Oranları

Bursa ilimizde 2021 yılını kurak geçirdi.

Genel Doluluk Oranı (%)  21,85

Nilüfer Barajı ve Doğancı Baraj Doluluk Oranları

Baraj Adı                    Baraj Kapasitesi (m3)         Doluluk Oranı (%)
NİLÜFER BARAJI       33895000                             % 15.32
DOĞANCI BARAJI     32611001                            %  28.65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir