Hatay baraj doluluk oranları

By | 30 Ocak 2021

Hatay baraj doluluk oranları oranı ne kadar? Dünya ve Türkiye de küresel ısınma ile kuraklık en üst seviyeye çıkmıştır. Hatay ve Akdeniz bölgesi de en kurak yılı geçirmektedir.

Bizler Tüm Türkiye deki barajların doluluk oranlarını güncel bir şekilde yerel belediyelerin su işleri sitelerinden, e devletten, twitter, facebook yayını yapan DSi, dsi bölge müdürlüklerini ve yerek kaynaklardan toplayarak sizlere sunmaktayız.

İlçe ve elinize şebeke suyu sağlayan barajlar hakkında güncel bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

Tüm Türkiye deki bütün barajların doluluk oranları bulmanız mümkün değil. Bir kaç büyük şehir ve popüler barajın bilgilerini bulmak için  kanalları ise e devlet, bulunduğunuz ilin belediyesinin su işleri  ve DSİ bölge müdürlükleridir.

Hatay da bulunan barajlar ve göllerin son doluluk oranlarını ve su seviyelerini sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca e devlet giriş yaparak bulunduğunuz il ve ilçeye su sağlayan barajların durumunu öğrenebilirsiniz.

Hatay Baraj Doluluk Oranları
Baraj Adı Baraj Kapasitesi (m3) Doluluk Oranı (%) Açıklama
BÜYÜK KARAÇAY BARAJI 35540 44

Hatay Barajları 

Tahtaköprü Barajı
Yarseli Barajı
Yayladağı Barajı
Yarseli Barajı Yükseltilmesi
İskenderun Pirinçcik Barajı
Samandağ Çökek Barajı
Büyük Karaçay Barajı
Kırıkhan Kurtlusoğuksu Barajı

Hatay Baraj Doluluk Oranları

Hatay Baraj Doluluk Oranları

Kuraklık 2021 yılının en önemli sorunu olacak ve hatta korona virüs popülerliği rafa kalkacaktır. Bir an önce Devlet, belediyeler ve vatandaşlar 2021 yazı için su ve yağmur suyu depolama yapmak proje üretmek zorundadır.

Her birey su tasarrufu yapmak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir