İski Fatura İtiraz Nasıl Yapılır ?

By | 20 Aralık 2020

İski Fatura İtiraz Nasıl Yapılır ? İstanbul barajlarında doluluk oranları azaldı ve su değerli hale geldi.

İstanbul da su fiyatları zam yapıldı.  Fakat %6,84, faturanız çok geldiyse  detaylı inceleme yapınız.  Su fatura ve diğer faturalarda çok sık yaşanan bir olay yanlış sayaç okuma. Bu ay gelen su faturasını miktarını gördüm aldım.  Oooo  fatura tutarına baktım normalde 80 -100 tl arası gelen faturam 200 tl gelmiş. Hemen hatalı okuma yapılmış mı diyerek su saatimi kontrol ettim. Faturada son okuma rakamı 1553 gözüküyor oysa benim su sayacında 1543 rakamı var. Yani 10 m3 fazla yazılmış yani hatalı okuma olmuş görünmektedir.

ALO185’i arayarak faturanızda hata olduğunu iletebilirsiniz. Bu durumda sayaç okumak için tekrar gelmelerini isteyebilirsiniz. Ya da İSKİ nin web sayfasına girerek online şube üzerinden üyeliğinizle birlikte giriş yapabilirsiniz.

Sizlerin de su faturaları olağandan fazla geliyorsa önce su saatini kontrol ediniz.

İtiraz için hemen İski e şube online işlem merkezine tesisat numaramla üye oldum.  İski fatura işlemleri bölümünden fatura itiraz tıkladım.  İtiraz sebebi detaylarını yazdım ve online itirazda bulundum.

İSKİ ONLİNE E ŞUBE ÜYE OL  İstanbul Büyükşehir Belediye Su Fatura İtiraz tıklayınız. https://esube.iski.gov.tr/giris.aspx

Ayrıca alo 185 aradım ve konuyu çağrı merkezindeki arkadaşlara bildirdim. Sayacın hatalı okuma olduğunu belirtim. Onlarda hemen tekrar okuma için sayaç okuma birimine arıza açtılar. Yarın mesai saatleri içinde gelip su sayacını tekrar okuyacaklar. İrtibat için cep telefonu ve mail adresimi aldılar. Ayrıca su  arıza itiraz numarasını bana ilettiler.

İski Fatura İtiraz Nasıl Yapılır ?

Sizin de su faturanız fazla geldiyse ilk işiniz su faturasındaki son okuma rakamına bakın. Sonra sayacınızdaki son rakamla karşılaştırın.

Fark var ise  yani su faturasında son okuma 1553 ama su sayacınızda 1545 gözüküyorsa iski fatura itiraz için alo 185 veya https://esube.iski.gov.tr/giris.aspx  şubesine üye olup itiraz edebilirsiniz. Ertesi gün tekrar sayaç okumak için geleceklerdir.

ALO185’i arayarak faturanızda hata olduğunu iletebilirsiniz. Bu durumda sayaç okumak için tekrar gelmelerini isteyebilirsiniz. Ya da İSKİ‘nin web sayfasına girerek online şube üzerinden üyelik bilgilerinizle  birlikte giriş yapabilirsiniz.

Su fatura itirazı dilekçesi, izsu fatura itiraz nasıl yapılır, İstanbul izsu eski fatura itiraz sorgulama, iski fatura itiraz dilekçesi örneği, iski fatura itiraz telefonu, aski fatura itiraz dilekçe örneği, askıda fatura hesaplama, son sayaç okuma  işareti nedir ?

One thought on “İski Fatura İtiraz Nasıl Yapılır ?

  1. İlknur

    Merhaba 500 TL fatura geldi itiraz ettik sayacı değiştirdiler incelemeye gitti sorun yok dediler daha sonrasında 5 ay fatura ödenmediği söylendi ama bu zaman içinde suyum hiç kesilmedi çünkü aksatmadan odedim faturalarımi ama hala biz suçlu görünüyorum

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir