ist baraj doluluk

By | 25 Ocak 2021

ist baraj doluluk oranları. Ocak ayında İstanbul a yağmur ve kar yağdı. Yeterli olmasa da baraj doluluk oranları %31 kadar çıktı. Barajlar biraz doldu ama bu yeterli değil. Neden mi geçen yıl istanbul baraj doluluk oranları ocak ayında %55 lerdeydi. Demek oluyor ki susuzluk tehlikesi geçmedi ve geçmeyecek.

Barajlarda halen en az % 20 az su var.  Şubat Mart Nisan Aylarındaki yağışlar az geçer ve İstanbul barajlarının doluluk oranı yaza % 45 altında girerse haziran ayı sonlarında su kesintileri başlayacaktır.  Şu başlıkları sık sık okuyacağız internette İstanbul da su kesintisi 24 saat sürecek, İstanbul da su fiyatları arttı ve insanlar satın su kuyruklarında.  İstanbullular banyo yapmak için satın su aldı ve satın su ile banyo yapıyor abdest alıyor.

İstanbul da su bankası soyuldu 100 adet 5 litre pet şişe ve 20 adet 19 litre damacana çalındı. Su kara borsaya düştü. Borsada su hisseleri % 200 arttı.  100 mililitre su alan vatandaş yatırım yaptı. Ne altın ne borsa n e dolar en iyi yatırım aracı SU dur.

ist baraj doluluk

ist baraj doluluk

Komik gelebilir ama 10 yıl içinde Türkiye su stresi artacak ve suyun değerini daha iyi anlayacak insanlar.  Kulağımızın üzerine yatmayalım susuzluk  tehlikesi çok yakın lütfen su tasarruf yöntemlerini uygulayınız. Hiç olmazsa banyo sürenizi kısaltın veya tuvalet sifonundaki hazneye 1 litre pet şişe doldurup koyunuz.

ist baraj doluluk doluluk oranları

Canlı anlık doluluk oranlarını e devlet baraj doluluk öğrenebilirsiniz.

Şuan genel olarak Baraj doluluk oranları % 32 dir.

Ömerli % 35.25  Asya
Darlık % 51.35   Asya
Elmalı %   36.72 Asya
Terkos %  32.72 Avrupa
Alibey %  43.03 Avrupa
Büyükçekmece % 31.95 Avrupa
Sazlıdere %   12.89 Avrupa
Istrancalar %   54.03 Avrupa
Kazandere %  35.4 Avrupa
Pabuçdere %  11.5 Avrupa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir