İstanbul Suya Zam Yapıldı

By | 16 Aralık 2020

İstanbul Suya Zam Yapıldı

İstanbul Suya Zam Yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye meclisinde yapılan oturumda, İski % 40 zam istedi. Fakat belediye meclis üyeleri sayesinde zam oranı % 6,84 oldu.  Son 1,5 yılda su fiyatları İstanbul da arttı.

100 TL su faturası ödeyen kişiler zam sonrası 106,84 TL ödeyecekler.

Yeni zamlı tarife 1 ocak 2021 yürürlüğe girecek.

İstanbul barajlarının doluluk oranları 16 aralık itibari ile % 21 düşmüştür. Lütfen su kullanımını tasarruflu ve bilinçli kullanalım. Su hayattır temizliktir.

Tüm İstanbul halkı suyunu koru boşa harcama. Ocak şubat 2021 de yağışlar olmazsa 2021 yazında İstanbul genelinde su kesintisi yaşanacaktır.

İstanbul Su Zam Yapıldı 2021 İski Su Fiyatları Zam Yaptı

İstanbul Su Zam Yapıldı 2021 İski Su Fiyatları Zam Yaptı

Suyunun akıp akmaması senin elinde.

Aynı zamanda İBB Ekrem İmamoğlu ve İSKİ de bu sıkıntıyı ön görmüş olmalı ve acil eylem planı hazırlayarak su problemini çözmelidir.  Siyaseti bırakıp İstanbul halkının su ve trafik problemlerine odaklanmalıdır.

Pis ev, iş yeri ve pis insan demek hastalık demektir.

İstanbul da Çeşme suyu içiliyor mu ? 

Bir İstanbul Bayrampaşalı olarak çeşmeden azda olsa su içiyorum. Çay, kahve ve yemek suyu için çeşme şebeke suyu kullanıyorum. Satın suda alıyorum ama sadece içmek için.

4 kişilik ailemizin aylık su faturası  İstanbul da 60 -70 Tl değişmektedir.

istanbul’da su abonelik ücreti ne kadar? Kaç Para?

Su aboneliğinin üzerine alınması için evraklar, nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi DASK poliçesi ve tesisat numarasını bulundurmak yeterli oluyor. İski Su aboneliğinin ücreti 2020 yılı için 196,50 TL olarak belirlendi. Abonelik ücreti, peşin olarak ödenebildiği gibi faturalara da taksitli  yansıtılabiliyor.

İSKİ abonelik başvurusu e devlet üzerinden de yapılmaktadır.

İski fatura itirazı nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir