K Humat Gübretaş

By | 8 Mayıs 2022

K Humat Gübretaş Kullanım ve Yorumlar

K Humat Gübretaş. Bu yıl tarlalarımı toprak tahlili analizi yaptırdım. Organik madde değerleri 1-2 arası ve bu değer en az %3 olmalıdır. Yanmış hayvan gübresi bulamadım ve çok pahalı geldi. İnternette araştırdım organik madde değerini yükseltmek için ne yapılabilir?  Leonardot ve k humat humas gibi  doğal organik madde fulvik ve humik asit postasyum kaynaklı ürünler gerekli. Güvendiğim gübretaştan 40 Kg aldım 1800 TL tuttu fiyatı.

Ayçiçek ekimi öncesi üre ve 20.20.0 gübre ile karıştırdım ve bazı tarlalarıma 1000 m2 800 gr-1 kg gelecek şekilde attım toz/granül halde. Fakat 250-300 gr yazıyor, benim organik maddem 1 civarı olduğu için ekim öncesi 1 kilo yaptım. Ben toz olarak attım fakat holder ile 250 gr 100 LT uygulayabilirsiniz.  Ziraat mühendisleri ekim öncesi ayçiçek için 1 kg kullanabilirsin dediler bende 1 kg çıktım. P64LE141 Pioneer Ayçiçeği Tohumu ektik bakalım verimde 300 kg bulabilecekmiyiz.

Ayrıca ph düşük tarlalara tarım kireçi uyguladım. Bor ve Çinko eksikti bu elementleri uyguladım ve son olarakta ecobor kullandım. İçinde azot, organik madde, organik karbon, fosfor, klor ve amino asit mevcut zengin içerik. Deneyimlerini sizlere aktaracağım sevgili Çiftçi kardeşlerim.

2022 Yılında kullandığım ve sonuçları inşallah ayçiçek veriminde ağustosta sizlere aktaracağım. Toprak analizi yaptırım ve o yönde kullanın.

Humat Humas İçerdiği yüksek miktarda humik ve fulvik asitin birlikte bileşimindeki potasyum ile toprağa ve bitkiye yeniden hayat katar. Yıllardır yapılan hatalı gübreleme uygulamaları sonucunda topraklarımızda birikmiş olan ve bitkiler tarafından kullanılamayacak biçimde bulunan bitki besin maddelerini çözerek bitkinin kullanımına sunar. Toprağın; fiziksel, kimyasal ve biyolojik yapısının iyileşmesini sağlayarak bitki için uygun bir gelişme ortamı oluşturur. K-HUMAT özellikle Türkiye toprakları gibi kireç bakımından zengin yetiştirme ortamlarında ideal bir toprak düzenleyicisidir.

K Humat Gübretaş

K Humat Gübretaş

K Humas ne ise yarar
humat uygulaması
Humat Sıvı
Royal K-humat
Humat Yorumları
Humat Gübretaş Fiyatı
Humat Fiyatı
Potasyum Humat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir