Kayalı barajı doluluk oranı

By | 2 Şubat 2021

Kırklareli Kayalı barajı doluluk oranı. Kayalı Köyü barajı su seviyesi yükseldi. Aralık 2020 de baraj su seviyesi %3 kadar düşmüştü. Edirne şebekeye verilen suyu  DSİ su bittiği için kesmişti. Kuraklık 2021 yılında da yani ocak şubat gibi devam etseydi yaz aylarında tarla sulamalarına su veremeyecekti.

Çok güzel yağış alan Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ barajları dolmaya başladı. Çiftçilerin yüzü gülmeye başladı. Buğdaylar gayet iyi durumdadır. Bu yağışların özellikle mart nisan aylarında devam etmesini bekliyoruz. Bereketli yıl 2021 olur inşallah.

Dolhan, Kayalı, Paşayeri, Koyunbaba, İnece, Gerdeli, Ulukonak ve Dokuzhöyük köylerine sulama hizmeti veren barajın dolmaya başlaması sevinç ile karşılandı. Tarlalarını bu yaz sulayabilecek olan çiftçiler barajın %100 dolmasını beklemektedir.

Edirneye içme suyu sağlayan baraj Edirne ve Kırklareli için çok önemli olduğu gerçektir.

Barajın eski günlere dönmeye başlaması balıkçılık, balık avı ve piknik yapanları yüzünü güldürdü.

Kayalı barajı doluluk oranı

Kayalı barajı doluluk oranı

Kayalı barajı doluluk oranı ne kadar ?

Barajın son durumu nedir? Bereketli yağışlarla 3 ocakta 2021 de %3 seviyesine düşen baraj seviyesi .Son kar ve yağmur yağışı ile % 55 seviyesine ulaştı.

Bugün bölgeden bir balıkçıyla görüştüm, 02/02/2021 Kayalıköy Barajı Su Doluluk Oranı %55 oldu.

Dolhan köyü göleti aşırı yağışlar nedeniyle taştı. Gölet zarar görmemesi için suyu biraz boşaltıldı.  Trakya da ve İzmir deki şiddetli yağışlar bir çok barajı doldurmayı başardı. İzmir de sel oldu lakin barajların su seviyesi tavan yaptı.

Kırklareli ve Edirneye DSİ 11. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundadır.  DSİ aslında tün barajların güncel doluluk oranlarını vermesi gerekmektedir.  Tüm Türkiye deki barajları canlı online anlık son durumlarını görmek istiyor vatandaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir